“Binge Watching” Sevenler İçin Bir Solukta İzlenebilecek 5 Dizi

2018 yılına veda ederken bu yıl yayımlanmaya başlayan ve yeni yılda online platformlarda bir oturuşta izleyebileceğiniz en iyi yabancı dizileri sizin için derledik.

1. The Haunting of Hill House

Shirley Jackson’un romanından uyarlanan bu 10 bölümlük dizi dağılmanın eşiğinde olan bir ailenin karşılaştığı güçlükleri lanetli ev temasıya anlatıyor. Yüzeysel bir “perili köşk” hikayesinden daha çok birbirinden kopmak üzere olan aile bireylerinin buhranlarını ev metaforu etrafında şekillendirerek izliyiciye sunuyor.

2. Chilling Adventures of Sabrina

Tatlı cadı Sabrina’nın daha karanlık bir versiyonu olan bu dizide Sabrina yine oldukça sevimli ancak kötülüklerle mücadelesi gerilim dolu bir biçimde karşımıza çıkıyor. Sabrina’nın akıl hocası konuşan kedi Salem burada konuşmuyor ancak daha farklı kabiliyetlere sahip.

3. My Brilliant Friend

En yakın arkadaşı (ve aynı zamanda düşmanı) ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolan Elena bizleri 1950’lerin İtalya’sına bir yolculuğa çıkarıyor.

4. Maniac

Birbirini hiç tanımayan iki insanın ilaç deneği olarak başından geçenler komik bir dille anlatılıyor. Hem komedi hem de bilim-kurgu severler için art arda izlenebilecek sürükleyici bir dizi.

5. Escape at Dannemora

Prison Break gibi bir cezaevinden kaçış öyküsünü anlatan bu 7 bölümlük mini dizi macera severler için birebir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir