Flickr, 5 Şubat’ta Eski Fotoğrafları Silmeye Başlayacak

Flickr’ın 2018’de yeni sahiplerinin eline geçtiğinde bazı değişikliklere uğrayacağı düşünülüyordu. Beklenen değişiklik geldi.

Yakın zamanda aldığı kararla şirket, Flickr Pro kullanıcılarına terabaytlık fotoğraf depolama alanı sunarken, ücretsiz kullanıcılara da 1000 fotoğraflık bir depolama alanı sunmuştu. Fakat şirket son kararıyla 5 Şubat’tan sonra ücretsiz kullanıcılarının en eski fotoğraflarını silmeye başlayacağını duyurdu. Fakat tabii ki bu karar kullanıcılar tarafında bir sürpriz olarak karşılanmadı. Çünkü şirket bünyesinde yapacağı ve kullanıcıları yakından etkileyecek değişiklikleri kullanıcılarına pediyodik olarak hatırlatıyor.


Bu durum yine de bazı kullanıcılar açısından başka sorunlar yarattı. Çünkü Flickr birçok kullanıcı için on yıldan fazla süredir sadece fotoğraf değil bilgi ve anı deposu da oldu. Sitede fotoğraf sayısı çok fazla olan kullanıcılar mevcut ve bu kullanıcılar fotoğraflarını nereye depolayacağı konusunda belirsizlik içinde. Çünkü iCloud, Flickr Pro veya sabit disk bile kullanmayı düşünüyorsanız site sizi indirme  konusunda 500 fotoğraf ile sınırlandırıyor.