GetPet: Köpek Sahiplendirmeye Yarayan Tinder Gibi

Litvanya’da popüler eşleşme uygulaması Tinder’dan esinlenilerek yerel barınaklardaki köpekleri yeni sahipleriyle eşleştirmeyi amaçlayan bir mobil uygulama geliştirildi.

GetPet adı verilen uygulama, geçen ay kullanıcıların hizmetine sunuldu. Uygulamanın yaratıcılarından Vaidas Gecevicius, “ Sahiplenmek istediğiniz köpekle buluşma ayarlayabildiğiniz bir Tinder gibi” diyerek özetlemiş uygulamayı.

Tabii ki düşüneceğiniz üzere köpeklerin sağa sola kaydırarak eşleşme imkanı yok. Köpek sahiplenmek isteyen hayvanseverler bir ekran üzerinden profil kaydırması yaparak köpeklerin profillerine ulaşabiliyor.

Gecevicius, uygulamanın şimdilik sadece köpekler konusunda hizmet sunduğunu ama  ilerleyen zamanda uygulamanın kedi ve diğer hayvanları da kapsayacağı belirtmiş.

Uygulamanın veritabanındaki barınakların bir tanesinin sorumlusu olan Reklaityte, “Bu yeni uygulamayı gerçekten evcil hayvan sahiplerimiz ve yeni bir ev bulmak için bize daha fazla şans tanıdığı için memnuniyetle karşılıyoruz ve bu da hala sokaklardaki diğer köpeklere yardım edebileceğimiz anlamına geliyor” dedi.

“Şu anda 140 köpeğimiz var. Bazen her gün bir veya iki tanesini veriyoruz, ancak şimdi daha fazla çağrı alıyoruz ve insanlar daha sık geliyor. ”