iPhone Telefondaki Verileri Android Telefona Aktarmak

Akıllı telefon pazarı doygun hale geldikçe, telefon üreticileri birbirlerinin müşterilerini cezbetme çabalarını artırıyor. Ancak mağazadan eve geldiğinizde hayatınızı eski cihazınızdan yenisine taşımak zorunda kalacaksınız. iPhone telefonunuzdaki verileri Android’e aktarmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Başlamadan önce, olağan uyarıları uygulamanız gerekir. Her durumda, yerel Wi-Fi’nize bağlanın. Eski telefonunuzun verilerinin yeni bir yedeğini alın. Eski telefonunuzun işletim sistemini, başlamadan önce olabildiğince güncellediğinizden emin olun.

iPhone’daki Verileri Android’e Aktarmak İçin Adımlar

1. Temel olarak, bir iPhone’dan Android telefona geçmek her şeyi Google Drive’a yedeklemeyi ve yeni telefona indirmeyi gerektirir.

2. Yeni telefonda, ilk birkaç adım “Şartlar ve Koşullar” ekranlarındadır. Dokunduğunuzda, sonunda verilerinizi getirmek isteyip istemediğiniz sorulur ve eski verilerinizin nereden geleceğini seçmenize izin veren bir ekran görürsünüz. “Bir iPhone cihazı” düğmesine dokunun.

3. Telefonunuz Safari’yi açmanızı ve android.com/switch adresine gitmenizi söyleyecektir. Buradaki en zor kısım, iPhone’da bunu yapmanız gerektiğini açıkça söylememeleridir.

4. iPhone’unuzda Google Drive yoksa, App Store’a gidin ve indirin, ardından bir Google hesabınıza giriş yapın (varsa). Henüz bir Google hesabınız yoksa Google Drive bir hesap oluşturma sürecinde size yol gösterecektir. Android’i kullanmak için bir Google hesabına ihtiyacınız olacak.

5. Google Drive’da, ekranın sol üstündeki hamburger menüsüne, ardından soldan kayan menüdeki “Ayarlar” dişli kutusuna dokunun.

6. Sonra “Yedekle”ye dokunun.

7. Kişiler, Takvim etkinlikleri ve Fotoğraflar ve Videolar üzerine dokunun ve Google Drive’a yedeklemek istediğiniz her şey için geçişi kaydırın. Muhtemelen yukarıdakilerin hepsini kaydırmanız gerekir.

8. “Yedeklemeyi Başlat”a dokunun ve bekleyin. Sahip olduğunuz malzemeye bağlı olarak her şeyi buluta yedeklemeniz biraz zaman alabilir.

9.  Yeni Android telefonunuz iPhone’unuzla aynı numaraya sahipse (örneğin, SIM kartı değiştiriyorsanız), iMessage ve FaceTime’ı kapatmanız gerekir, aksi halde başka bir metin mesajı almazsınız. İPhone’un Ayarlar uygulamasında “Mesajlar”a gidin ve dokunun. İMessage düğmesini sola doğru kaydırarak kapatın. Ayarlar menüsüne geri dönün, FaceTime (Mesajların hemen altında) ögesine dokunun ve sonra da kapatın. (Bunları biraz zaman kazanmak için yedekleme sırasında yapabilirsiniz.)

10. Yeni Android telefonunuzu ayarlamaya devam edin, bu telefonu Google Drive’a yedeklemek için iPhone’da kullandığınız aynı kimliğe sahip Google’a giriş yapın. Sonunda, tüm yedeklenmiş verileriniz güvenli ve sağlam görünecektir.