Öneri ve İlham Alacağınız En İyi Dijital Sanat Kaynakları

İnternet, dijital sanatla uğraşmak isteyen insanlar için kaynaklar ve eğitim araçlarıyla dolup taşan harika bir mecra. Ancak bazen çok fazla seçenek kafa karıştırıcı olabilir, bu yüzden gerçekten bununla başa çıkmanıza yardımcı olacak en iyi 6 kaynağı seçtik. Dijital sanat konusunda tonlarca öneri ve ilham alacağınız bu kaynaklara bir göz atın.

1.Behance

Bu sitede dijital sanat sunumunda tonlarca ilham verici proje bulacaksınız.

Behance’de akıllara durgunluk veren 3D renderlerden karmaşık Photoshop ve Illustrator resimlerine kadar her türlü projeyi bulacaksınız. Yani, peşinde olduğunuz dijital sanat ilhamıysa başka yere bakmayın.

2. Coolvibe

Coolvibe, en ilham verici dijital sanatı web üzerinden sergilemeye adanmıştır.

Coolvibe’de bilim kurgu, fantezi, retro, 3B, illüstrasyonlar, vektör sanatı ve hemen hemen her şeyi bulabilirsiniz. Sitenin arkasındaki ekip, günlük olarak en iyi sanat eserlerini araştırıyor ve her zaman sanatçıya veya orijinal kaynağa bağlanıyor.

3. Pinterest

Fotoğraf paylaşım sitesi Pinterest, düşünebileceğiniz her konuda görseller barındırıyor. Dijital sanat da sitede oldukça popüler. Sitenin anahtar kelime aramasını kullanın ve ekranınızın disiplinin güzel örneklerini doldurmasını izleyin. Ardından, daha büyük bir sürüm için resmi tıklayın ve orijinal kaynağı görüntüleyin.

4. Dribbble

Tasarımcılar için gösteri ve tanıtım sitesi olan Dribbble, tüm dünyadaki yaratıcılardan çok sayıda dijital sanat projesi sunuyor. Anahtar kelime aracını kullanarak eklenecek en popüler veya en yeni dijital resimleri aramayı seçebilirsiniz. Dribble ayrıca topluluğu ile birbirlerinin çalışmalarını beğenebilecek ve yorumlayabilecekleri bir forum görevi görür.

5. CG Society

Bilgisayar Grafikleri Derneği, on yıldan fazla bir süredir en popüler dijital sanat sitelerinden biri olmuştur. 15 kişilik bir kadro ile CG Derneği ekibi kendini iş paylaşmanıza, hikâyeler anlatmanıza, becerilerinizi geliştirmenize ve kariyerinizi ilerletmenize yardımcı olmaya adamıştır. Sitede ayrıca dünyanın dört bir yanından gelen dijital sanatçıların yeni çalışmalar, ipuçları ve en iyi uygulamaları tartışmak için toplandıkları çok aktif bir forum olan CGTalk da bulunuyor. Birçok sanat yönetmeni, yeni yetenek arayışı içindeyken düzenli olarak CG Society kullanır.

6. Deviant Art

Yalnızca dijital sanata adanmamış olmasına rağmen, Deviant Art web sitesi biraz ilham almak istiyorsanız gidilmesi gereken harika bir yer. Tam olarak aradığınızı bulmak için 3D sanat ve tipografi dahil alt kategorilerden birini de seçebilirsiniz.